Haberler

Duyurular / Bildiriler

DOST Platformu Yeni Üyeler ile büyüyor!

2017 yılı Aralık ayı itibari ile Bosna-Hersek’ ten yeni bir üyemizin katılımı ile ailemiz daha da büyüyecek. Aslında bu yeni üyemize Öz Orman İş Sendikası kanalı ile ulaşmış olduk. Bu vesile ile bir güzel sözü de yad etmiş olalım. “Sadece bal arısı bir yerde çiçek bulduğunda diğer arıları davet eder”  Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan ve Yönetim Kurulu Üyelerine ve özellikle Dışilişkiler Uzmanı Benül Topuzoğlu’ na teşekkür ediyoruz.

“Bosna Hersek Federasyonu Ormancılık Ahşap İşleme ve Kağıt Sendikası”, İngilizce adı ile “The Independent Trade Union of Forestry, Wood Processing and Paper of Bosnia and Herzegovina” Boşnakça adı ile “Samostalni sindikat šumarstva, prerade drveta i papira Bosne i Hercegovine (skraćeno: SSŠPDP BiH)Bosna Hersek’ in en eski ve güçlü sendikalarından birisi.

Web Sayfası: http://ssspdp.ba/

Kısa adı: SSŠPDP BiH

Sendika Başkanı Bayan  Lejla Catic kendilerini şöyle tanıtıyor:

Bu sendika 115 yıllık bir geçmişe sahip. Bosna Hersek Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (Confederation of Independent Trade Unions of Bosnia and Herzegovina-http://www.sssbih.com/)  ve merkezi Cenevre’de bulunan International Organization of Workers of Builders and Foresters in Geneva (BWI)-https://www.bwint.org/)  üyesi. Ayrıca 2017 yılı Temmuz ayında merkezi Bonn’da bulunan FSC’ ye üye oldu. https://www.fsc.org/

Birliğin yaklaşık 8.000 üyesi var. Bu Sendika üyeleri ormancılık şirketleri, ahşap ve mobilya imalat fabrikaları ile kağıt ve karton imalat fabrikalarıdır. En büyük üyelerden biri şu anda Balkanlar’daki en büyük kağıt ve kağıt ürünleri şirketi olan “Natron-Hayat” firmasıdır. http://www.natron-hayat.ba/ (Not: Natron-Hayat firması Hayat Holdinge ait bir firmadır. http://www.hayat.com.tr/ Hayat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yahya Kiğılı, Genel Koordinatör Prof. Dr Orhan İdil’ dir.  Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu Holdinge ait bir firmadır. 

4 Mart 2017 tarihinde ÖZ ORMAN IŞ SENDIKASI ile bu Sendika arasında İşbirliği Anlaşması imzalanmıştır.Sendikanın en üst organı Kongredir ve sonuncusu 20.10.2017 tarihinde yapılmıştır. İki kongre arasında  en yüksek organ, 13 kişiden oluşan Genel Kurul’dur. Genel Kurul Başkanı Birliğin Başkanıdır.25.10.2013 tarihinden itibaren. Birlik Başkanı 20.10.2017 tarihli Kongrede bu göreve tekrar seçilen Bayan Lejla Ćatić olmuştur.

FAALİYET

Açıklama...

Devamı

FAALİYET

Açıklama...

Devamı

FAALİYET

Açıklama...

Devamı

FAALİYET

Açıklama...

Devamı

ULUSAL FAALİYETLER

DOST üyelerinin bulundukları ülkede gerçekleştirdikleri faaliyetler.

ULUSLARARASI FAALİYETLER

DOST üyelerininiçinde bulundukları uluslararası işbirliktelikleri ve yabancı ülkelerde yaptıkları çalışmalar.

DOST Faaliyetlerine katılmak istermisiniz? Lütfen bizimle iletişime geçin.